niedziela, 18 listopada 2012

Drugie życie Bree Tanner - Stephenie Meyer

   Ta książka leżała na mojej półce już bardzo długo. Dopiero wczoraj za namową koleżanki po nią sięgnęłam. W sumie, nie zawiodłam się ale też mnie nie powaliła. Całe opowiadanie nie ma wyraźnego wstępu, od razu przechodzimy do głównej akcji, na domiar złego mało dopracowanej. Moim zdaniem jest to wątek, który Meyer nie miała jak wcisnąć do Zaćmienia, a gdy wydawca dowiedział się, że ma coś takiego, kazał jej to przynieść. Wyczuł kasę i tyle. Jednak od razu ostrzegam - nie polecam tego czytać zaraz po lekturze sagi, a przynajmniej Zaćmienia.

    Główna bohaterka - Bree, to młoda piętnastoletnia dziewczyna, która jest wampirem około trzech miesięcy. Została przemieniona przez n i ą czyli dobrze nam znaną z sagi - Victorię. Razem z rocznym wampirem Diego wyrusza na polowanie. Okazuje się, że czują się w swoim towarzystwie bardzo dobrze i coś ich do siebie przyciąga. Razem odkrywają, że Riley - przywódca ich grupy kłamie w sprawach dotyczących wampiryzmu. Nachodzą ich wątpliwości, jednak Diego nie możesz uwierzyć, że mężczyzna mógłby ich tak po prostu oszukiwać. Wszystko jak wiadomo sprowadza się do walki z Cullenami. Ja potoczą się losy Bree? Powiem, że niestandardowo.
   Cała historia ma potencjał ale szkoda, że jest zrobiona na doczepkę. Na każdej stronie widać, że chodzi tylko o to by złapać trochę grosza na fali Zmierzchu i nazwisku autorki. Powiem szczerze, że jak ktoś jest zakochany w stylu i powieściach Meyer to pewnie bardzo spodoba mu się też i ta książka. Jednak dla przeciętnego czytelnika jest to gorsze od zwykłych czytadeł. One przynajmniej mają jakąś lepszą bądź gorszą, pełną fabułę. Dzięki temu że całą sagę przeczytałam już dawno temu, a do filmów nie zaglądałam od dłuższego czasu nie pamiętałam co stało się z biedną młodą wampirzycą Bree. Dlatego zanim sięgniecie po to opowiadanie najpierw zapomnijcie fabułę Zaćmienia. Przynajmniej końcówkę

4/10
  

1 komentarz:

  1. lubię sagę Zmierzch, ale ten dodatek taki sobie - dla rozrywki na wyluzowanie nic szczególnego :)

    OdpowiedzUsuń